Zdrowa żywność dla dzieci

05:55


Ekologia jest ważna, warto poznać ekologiczne produkty i możliwości jakie nam dają. Tym razem postanowiłam poruszyć temat żywności dla dzieci, bo to co jemy wpływa na to jak żyjemy.


Szczególnie ważne jest aby już od najmłodszych lat dziecko jadło zdrowe produkty, przyzwyczai się do nich i zdrowe jedzenie wejdzie maluchowi w nawyk. Jeśli pozwolimy dziecku od najmłodszych lat objadać się fast foodami i słodyczami bardzo trudno będzie nam zmienić jego przyzwyczajenia. Oczywiście nie możemy całkowicie maluchowi zabronić jeść tego co inne dzieci, ale znajdźmy w tym umiar, niech słodycze pojawiają się jedynie od czasu do czasu. Można oczywiście włożyć trochę wysiłku i samodzielnie w kuchni przygotować pyszne desery, które są naprawdę zdrowe. Za niedługo na blogu pojawią się właśnie przepisy na pyszne jedzenie dla maluchów.

A teraz zacznijmy od pierwszych miesięcy życia dziecka i tego co wybrać. Oczywiście bardzo dużo matek kari piersią co jest jednym z najlepszych rozwiązań, ale niestety nie wszystkie mają taką możliwość. Z różnych powodów czy przekonań matki nie karmią piersią lub karmią przez krótszy czas, lub też urozmaicają dietę dziecka i wprowadzają dodatkowe pokarmy. Bardzo ważne jest aby wybrać to co najlepsze dla malucha, warto zwracać uwagę czy wybrane produkty pochodzą z upraw ekologicznych, czy zawierają gluten i jakie składniki odżywcze dostarczają. Zdrowa żywność dla dzieci powinna być priorytetem dla rodziców. Ja proponuję zapoznać się z produktami Sun Baby, które spełniają wszelkie moje wymagania. A co wy sądzicie o zdrowej żywności dla dzieci? Co warto wybierać? Wybieracie produkty ekologiczne czy nie zwracacie na to uwagi? :)

You Might Also Like

0 komentarze

Facebook

eko-centrum na Facebooku już niebawem